Olet täällä
Koti > Judo > Kuvia 40-vuotisgaalasta

Kuvia 40-vuotisgaalasta

Keravan Bodonos juhlisti 40-vuotista historiaansa näyttävästi Klondyke-talolla 7.5.2011.

Paikalle oli saapunut 250 vierasta. Mukana olivat seuran omien jäsenten lisäksi liittojen edustajia, Keravan kaupungin edustajia, Bodonoksen perustajajäseniä, ym. Juhlapaikalle oli rakennettu aikajana seuran historiasta. Aikajanaa varten skannattiin ja muokattiin yli 1000 artikkelia seuran toiminnasta. Lisäksi juhlassa esitettiin dokumenttielokuva seuran historiasta. Sitä varten digitalisoitiin materiaalia vhs-kaseteilta ja tehtiin useita haastatteluja. Loppuillasta oli tarjolla maukas buffetillallinen ja jälkiruoaksi mansikkakakkua. Keski-Uusimaan juttu gaalaillasta.

Kiitos kaikille tapahtumaan osallistuneille.

Kuvagalleriasta löytyy muutama kuva juhlapaikasta, vieraiden vastaanotosta, puheista, palkitsemisista ja hyvästä tunnelmasta.
(Kuvaaja: Mika Selin)

[nggallery id=3]

Top