Olet täällä
Koti > Judo > Bodonokselle uusi puheenjohtaja

Bodonokselle uusi puheenjohtaja

IMG_0546

Markku Liimatainen kertoi toivomuksestaan jättäytyä pois seuran puheenjohtajan paikalta seuran syyskokouksessa marraskuun lopulla. Seuran sihteerinä aikaisemmin toiminut Tero Keitaanniemi valittiin yksimielisesti Bodonoksen uudeksi puheenjohtajaksi. Terolla on henkilökohtaista taustaa ja kokemusta sekä painonnostosta että judosta, mikä antaa hyvän pohjan seuran johtamiseen.

Markku Liimatainen ehti toimia Bodonoksen johdossa yli 20 vuotta ja jatkaa edelleen seuran johtokunnassa. Markun kokemuksen lisäksi johtokuntaan valittiin muutamia uusia jäseniä. Antti Seppälä valittiin seuran varapuheenjohtajaksi, Antti toimii samalla myös voimailujaoston puheenjohtajana, lisäksi voimailupuolelta uutena johtokunnan jäsenenä aloittaa Juha Kukkonen. Judojaoston puheenjohtajana toimii Marko Kolehmainen ja Anu Jokinen aloittaa seuran sihteerinä Teron siirtyessä puheenjohtajaksi.

Bodonoksen johtokunta vuodelle 2016

Tero Keitaanniemi, puheenjohtaja
Antti Seppälä, varapuheenjohtaja, voimailujaoston pj
Marko Kolehmainen, judojaoston pj
Anu Jokinen, sihteeri
Juhani Tossavainen, taloudenhoitaja
Markku Liimatainen, jäsen
Juha Kukkonen, jäsen
Janne Nyman, jäsen
Dan Drocan, jäsen

Top