Olet täällä
Koti > Judo > MARKKU LIIMATAINEN BODONOKSEN KUNNIAPUHEENJOHTAJAKSI 21.8.2016

MARKKU LIIMATAINEN BODONOKSEN KUNNIAPUHEENJOHTAJAKSI 21.8.2016

Kunniapuheenjohtaja Markku Liimatainen
Kunniapuheenjohtaja Markku Liimatainen

Bodonoksen johtokunta on myöntänyt Markku Liimataiselle kunniapuheenjohtajan arvon tunnustuksena seuramme pitkäaikaisesta toiminnan edistämisestä ja tukemisesta. Markku oli yksi Bodonoksen perustajajäsenistä vuonna 1971 ja hän on luotsannut seuramme toimintaa puheenjohtajana lähes 45 vuoden ajan toimien vuosia myös Suomen Painonnostoliiton puheenjohtajana.

Antti Seppälä (Bodonos) luovutti kunniakirjan Markulle 20.8.2016 Keravan City-salilla kansallisten Flying Finn Cup-3 osakilpailujen yhteydessä.

Seuramme jäseniltä suuret kiitokset Markulle, joka edelleenkin jatkaa yhteistyötä kanssamme.

Top