Olet täällä
Koti > Judo > Lasten ja nuorten punttikoulu alkaa helmikuussa!

Lasten ja nuorten punttikoulu alkaa helmikuussa!

Lasten ja nuorten punttikoulu alkaa helmikuussa!

Voimailuseura Bodonos (voimailujaos) järjestää 9-16 vuotiaille lapsille ja nuorille suunnatun punttikoulun, jossa seuran koulutetut valmentajat toimivat vetäjinä. Punttikoulu alkaa 6.2, ja päättyy 27.3. Punttikoulussa harjoitellaan maanantaisin klo 17-18:00.

Punttikoulussa harjoitellaan painonnoston ja voimaharjoittelun perustekniikat kuten tempaus, työntö, takakyykky, etukyykky, vauhtipunnerrus, pystypunnerrus. Tekniikoiden lisäksi liikkuvuus, räjähtävyys, voima sekä yleiskunto paranee.

Punttikoulun hintaan sisältyy seuran jäsenyys loppuvuodeksi. Seurassa on mahdollista jatkaa harrastusta.

Tule mukaan! Ilmoittautumiset: Ilmoittautumiset

Lisätietoja: painonnosto.bodonos@gmail.com & Joakim Ahlfors p. 045-8495511.

Top